Yeni bir dil öğrene(bilir)(meli)sin

"Anladığın bir dilde biriyle konuşursan, bu onun aklına hitap eder. Onunla kendi dilinde konuşursan, bu onun yüreğine gider." Nelson Mandela

Eminim bu milyonlarca kez söylenmiştir, ancak 13'üncü Cuma günü! Bu korkunç günde, her yetişkinin gözünü korkutan bir şey olan yeni bir dil öğrenmeyi amaçladık.


Ana dilde konuşmak, farklı bir kültüre riayet etmek ve ona saygı göstermek için önemli bir tamamlayıcı unsur olabilir. Yeni bir dil öğrenmek çocuk oyuncağı değildir, o kadar da kolay değildir elbette ve öğrenme süresince (bir sürü) hata yapabilirsiniz, ancak bu mücadeleye değer değerli bir yaşam becerisidir. Süreç zorlaştığında, şunu unutmayın: Öğrendin her yeni kelime yeni bir kapı açacaktır.Önemli hususlar

USC'deki sinirbilimciler öykü anlatımının evrensel bir deneyim olduğuna karar verdiler. Dil Öğrenimine katılanın ana dili ne olursa olsun, yapılan testler bir hikayenin anlatıldığı sırada beynin aynı kısımlarının aktive edildiğini gösteriyor. Bu, hikaye anlatmanın toplumları birbirine bağlayabilmesi ve kültürel farklılıklara rağmen insanların birbirlerine empati duyabilmesinin extra bir kanıtıdır.


Anneler, "bebek konuşması"yla konuşurken ana dili ne olursa olsun çok özel bir ton kullanırlar. Princeton Üniversitesi'nden araştırmacılar, yalnızca bir saniyelik bir sesi dinledikten sonra, bir annenin bir bebekle mi konuştuğu yada bir yetişkinle mi konuştuğunu doğru bir şekilde tespit edebilecekleri bir makine öğrenme programı geliştirdiler.Ne kullanıyoruz?


Onların sloganı: “Serbest bir dil öğrenin. Sonsuza dek." Duolingo, hızlı bir şekilde bir dil öğrenmek için inanılmaz derecede etkili bir araçtır ve arayüzü kullanıcı dostudur. Web'den erişebilir veya uygulamayı indirebilirsiniz.


Önümüzdeki iki hafta boyunca denemek için sadece 10 dakikanızı ayırın. Ücretsiz, eğlenceli ve sonuçlar fark edilebilir düzeyde. Bağlanacaksın ona.Ne okuyoruz?


The Language Instinct: How the Mind Creates Language by Steven Pinker


Pinker, dil gelişiminin ve öğrenmenin arkasındaki bilime yoğunlaşmaktadır. Bazen biraz teknik olmasına rağmen, bu çok ilginç ve esprili bir okuma.Ne dinliyoruz?

Bebek Sürücü Film Müziği


"Müzik, insanlığın evrensel dilidir" Henry Wadsworth Longfellow

Bebek Sürücü filmini henüz izlemediyseniz, incelemenizi tavsiye ederim. Hikaye harika olsa da, film müziği bu filmi olağanüstü yapan asıl şey aslında. Yönetmen Edgar Wright, ana karakter olan bebeğin dinlediği müziklerle tamamen senkronize olarak yaşadığı sahneleri yaratmak için etkileyici bir vizyona sahip. Ekibi kesinlikle bunun hakkından gelmiş ve nihai ürün seyretmeye değer olmuş bence. Filmi buradan satın alabilirsinizNe izliyoruz?

Bir ayda İspanyolca nasıl öğrenilir?


Connor Grooms çılgın zorluklarla başa çıkmayı seviyor. Benzersiz zihinsel dalma, hesap ve ezberleme araçlarını kullanarak, sadece bir ay içinde İspanyolca öğrenmeyi başardı. Her ne kadar bu yoğunlukta bir öğrenme programını denemek istemeseniz de, bu kısa belgesel, yeni bir dili nasıl hızlı ve etkili bir şekilde öğrenebileceğiniz konusunda bazı güzel fikirler verebilir size.The Mission

Blog Posts

 • Beyaz LinkedIn Simge
 • Beyaz Facebook Simge
 • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Relaxing Sea Sound - Unknow
00:00 / 00:00
Rate websitenot goodnot greatgoodgreatperfectRate website
 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey iTunes Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Grey Instagram Icon
 • Grey Blogger Icon
 • Grey RSS Icon

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

Subscribe for updates!

© Copyright 2023 by Hüseyin GÜZEL

     All Rights Reserved by Technical Library