top of page

Blog Posts

Motor Kontrol Merkezlerinin (MCCs) Temelleri | by Siemens

Büyük ticari ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan #güç #dağıtım sistemleri karmaşık olabilir. Güç, panolar, hücreler ve trafolar aracılığıyla dağıtılabilir. Ticari veya endüstriyel bir uygulama boyunca dağıtılan güç, #ısıtma, #soğutma, #aydınlatma ve motorlu #makineler gibi çeşitli #uygulamalar için kullanılır.Temel Motor Kontrolü

Motorlar kullanıldığı her yerde #kontrol edilmelidir.Kontrol Bileşenlerinin Temelleri bölümünde, motorların çalışmasını kontrol etmek için çeşitli kontrol ürünlerinin nasıl kullanıldığını öğrendiniz.Örneğin, AC motor kontrolünün en temel türü, motorun açılıp kapatılmasını içerir. Bu genellikle bir kontaktör ve bir aşırı yük rölesinden oluşan bir motor yol verici kullanılarak gerçekleştirilir.

Kontaktör kontakları motoru başlatmak için kapatılır ve motoru durdurmak için açılır. Bu, kontaktörü kontrol etmek için kablolanmış başlatma ve durdurma butonları veya diğer pilot cihazlar kullanılarak elektromekanik olarak gerçekleştirilir.

Aşırı yük rölesi, aşırı yük durumu mevcut olduğunda motora giden gücü keserek motoru korur. Aşırı yük rölesi aşırı yüklenmelere karşı koruma sağlamasına rağmen, motora güç sağlayan kablolar için kısa devre koruması sağlamaz. Bu nedenle #devrekesici veya #sigortalar da kullanılır.


Tipik olarak bir #motor yol verici bir motoru kontrol eder. Yalnızca birkaç coğrafi olarak dağılmış AC motor kullanıldığında, #devre #koruma ve kontrol bileşenleri motorun yakınındaki bir panele yerleştirilebilir.

Motor Kontrol Merkezleri (#MCC)

Birçok ticari ve endüstriyel uygulamada, oldukça az sayıda elektrik motoru gereklidir ve çoğu zaman motorların bir kısmının veya tamamının merkezi bir konumdan kontrol edilmesi arzu edilir. Bu işlev için tasarlanan aparat, motor kontrol merkezidir (MCC).Motor kontrol merkezleri, tek bir montajdaki kombinasyon yol vericilerin basitçe fiziksel gruplarıdır.

Kombine #yolverici, motor yolvericiyi, sigortaları veya devre kesiciyi ve gücü kesmek için bir cihazı içeren tek bir mahfazadır.


Butonlar ve gösterge ışıkları gibi motorla bağlantılı diğer cihazlar da dahil edilebilir.

Doküman:

Basics of Motor Control Centers by SIEMENS

Format:

PDF

Boyut:

4.3 MB

Sayfa:

72

İndirme:118 views0 comments

댓글

별점 5점 중 0점을 주었습니다.
등록된 평점 없음

평점 추가
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page