top of page

Blog Posts

İyi Yaşamak İçin 10 Tavsiye

Daha derin bir düzeyde, hepimiz iyi bir hayata sahip olmayı arzularız. Hayata bakış açınız eylemlerinizi belirler. Ve hayatınız, eylemlerinizin bir özetidir. Yani eylemlerinizi (ve hayatınızı) değiştirmek istiyorsanız, sadece hayata bakış açınızı değiştirin.Ne İstediğinize Odaklanın: Umarım hastalanmam!" "Umarım işimi kaybetmem!" - İstemediğiniz şeylere odaklanmayı bırakın! Ne istediğinize odaklanmak sizi hayatınızı iyileştirmek için doğru zihin çerçevesine sokacaktır.


Yapın: Sadece iyi şeyler düşünüp hayatınızın daha iyi olacağını varsayamazsınız. İnsan her zaman harekete geçmeli, ‘yapmalı’.


İnisiyatif Gösterin: Gündelik yaşamda genelde harekete geçmek yerine bir şeye bakarken buluruz kendimizi. Ne olursa olsun, bir şeyi ilk yapan siz olun. Başkalarından beklemeyin. Fikirler üretin, önerilerde bulunun, yeni şeyler deneyin - inisiyatif alın. Takipçi değil, yaratıcı değil.


Karşıt Olun: Ortaya bir şey çıkardığınızda, benzersiz olun. Çoğu zaman, bu karşıt olmanız gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmazsanız, kalabalığı takip eden bir yaratıcı, lider veya girişimci olursunuz.


Kendinizi Gösterin: İyi bir hayat yaşamak isteyen hiç kimse hiçbir şeyden saklanamaz. Koşullar ne olursa olsun ortaya çıkmalıdır: Yağmur, güneş ışığı, kötü insanlar, iyi insanlar, baskı, suçlamalar, zevk, acı, övgü, eleştiri vb.


İşe Yaramayan Şeylerden Vazgeçin (ama pes etmeyin): İyi bir hayat yaşamak için, her zaman bir şeylerden vazgeçmelisiniz. İşe yaramayacağını biliyorsanız, neden küçük çekicinizle beton bir duvarı yıkmaya çalışıyorsunuz? O duvarı yıkmaktan vazgeçmeyin ama kendinize bir balyoz bulun.


Formda Kalın: İki tür dövüşçü vardır. Biri savaşa hazırlanmak için kampa gider. İyi beslenirler, antrenman yaparlar ve rakiplerinin filmini izlerler. Bir de sürekli kampta olanlar vardır: Onlar her zaman hazırdır. Hayatınızı ikincisi gibi yaşayın.


Sık Sık Dinlenin: Her zaman enerjinizin %100'ünü kullanamazsınız. Dinlenmek için zaman ayırma konusunda stratejik olun. Gün boyunca küçük molalar ve yıl boyunca daha uzun molalar verin.


Kötümserleri Görmezden Gelin: Gittiğiniz her yerde her zaman karşı çıkanlar vardır. Çoğu zaman, bu karşı çıkanlar arkadaşlarınız, aileniz ve hatta eşinizdir. Onları seçici olarak görmezden gelin.


Kendinize Ne İstediğinizi Hatırlatın: Bizler unutkan varlıklarız. Kendinize iyi bir hayatın size nasıl göründüğünü sık sık hatırlatmalısınız. Ayrıca, size hayattaki önemli şeyleri hatırlatan insanlarla kendinizi kuşatabilirsiniz.


Düşününce; iyi bir hayat yaşamak basittir ancak birçok basit şey gibi, uygulanması zordur.


Darius Foroux

Recent Posts

See All

Comments


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page