top of page

Blog Posts

Yalnızken Kimsiniz?

Sadece siz, kuşlar ve rüzgar olduğunda… Tüm zamanınızı başka insanlarla birlikte geçiriyorsanız, gerçekte kim olduğunuzu ve sizin için gerçekten neyin önemli olduğunu unutmanız daha kolaydır. Sadece başkalarının fikirlerinden ve eylemlerinden etkilenmekle kalmıyor, aynı zamanda onlara uyum sağlamak yada hakim olmak için olmadığımız biriymiş gibi davranıyoruz.


Yalnız zaman, arduvazı temizlemenin bir yoludur. Yani kendimizi dünyanın kirlenmesinden arındırmak ve kendi maskelerimizin arkasına bakıp gerçekten orada ne olduğunu görmek için. Kendinizi toplumdan geçici olarak uzaklaştırdığınızda, egonuz düşüşe geçer. Ego, diğer insanların sizin hakkınızda ne düşündüğü ile ilgilidir esasında.


Çevrenizde sizi etkileyecek kimse olmadığında kimsiniz? Tamamen yalnızken ve başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü önemsizdir değil mi, zira kimse yanınızda değilken? Hayal kurmadığınız, zihninizde hayali senaryolar ve konuşmalar yaratmadığınız zaman kimsiniz? Sadece siz, kuşlar ve rüzgar olduğunda kimsiniz? Bu, başkalarının görüşlerinden ya da kendi güvenliğiniz için başkalarına hükmetme ihtiyacından bağımsız olan anlarda gerçek sizsiniz.


Suçlanacak başka biri olduğunda, onları suçlamanız daha olasıdır. Faydalanacak başka birileri olduğunda, onlardan yararlanma olasılığınız daha olasıdır. Orada başka kimse olmadığında, sadece siz ve gerçekliğiniz ortaya çıktığında, siz ve çevreniz daha dürüsttür ve bu kendiniz için sorumluluk alabilirsiniz demektir…


6 views0 comments

Recent Posts

See All

Σχόλια

Βαθμολογήθηκε με 0 από 5 αστέρια.
Δεν υπάρχουν ακόμη βαθμολογίες

Προσθέστε μια βαθμολογία
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page