top of page

Blog Posts

Markanızı Oluşturmak için Tavsiye Edilen 10 İçerik Aracı

Updated: Dec 9, 2021

Çevrimiçi içerik oluşturmak, bilindik bir marka oluşturmanın en etkili ve kesin yoludur.

İçeriğiniz, dünyanın geri kalanının markanızın neyle ilgili olduğunu bilmesini sağlar. Blog gönderilerinde ve videolarda yer alan bilgiler, bir kuruluşun kişiliğini ve kimliğini sergiler. Ancak güvenilirlik oluşturmak ve güvenilir içerik üretmek, bilgi üretmek ve paylaşmaktan çok daha fazlasıdır.


Dijital alanda otorite kurmak zaman alıcıdır elbette.. Ancak sürekli olarak yüksek kaliteli içerik oluşturmanıza yardımcı olan araçlar da yok değil. İşte markaların çevrimiçi bir hedef kitleyle etkili ve verimli bir şekilde güvenilirlik oluşturmak için kullanabileceği 10 araç:

 

1| MarketMuse

MarketMuse, sitenizin şu anda nasıl sıralandığına ve hangi konuların alan adı otoritenizi artıracağına ilişkin varsayımları ortadan kaldırır. Bu araçla mevcut içeriğinizi denetlemek veya anahtar kelime araştırması yapmak için haftalar harcamanıza gerek kalmıyor.


MarketMuse'un yapay zeka destekli platformu, içeriği siz yazarken puanlayarak ağır işlerin çoğunu halleder. Araç ayrıca hangi bağlantıların ekleneceğini, mevcut içeriğin nasıl optimize edileceğini ve hangi konulara öncelik verileceğini de sizlere önermektedir.

 

2| Zapier

Sosyal medya yöneticiniz Facebook, LinkedIn, Instagram ve TikTok'ta gönderi paylaşmak için ne kadar zaman harcıyor? Zapier, ekibinizin oluşturduğu içeriği WordPress gibi uygulamalarda otomatik olarak yayınlayarak bu tekrarlayan görevleri otomatik hale getirir.


Araç, aynı içeriği çeşitli sosyal medya platformlarında yayınlamak için iş akışları oluşturmanıza izin vererek, ekibinizin verimliliğini önemli ölçüde artırabilir. Ekip ayrıca iş sorumluluklarına göre iş akışları kurabilir veya bireysel platformlar için belirli içerik türlerini hedefleyebilir.

 

3| DivvyHQ


DivvyHQ, içerik oluşturma ve tanıtmayla ilgili tüm adımları tek bir uygulamada toplar. Bilinirlik ve üzerinde düşünme gibi farklı satın alma aşamaları için gönderileri hedeflerken konuları ve anahtar kelimeleri stratejik hale getirin. Resimlerle bir varlık kitaplığı oluşturun ve bir editoryal takvim planlayın. DivvyHQ'nun tüm ekibin devam eden işler üzerinde işbirliği yapabilmesi ve programa göre hareket ettiğinden emin olabilmesi için araçlar bile vardır.

 

4| CoSchedule

CoSchedule, içerik dahil olmak üzere pazarlama projelerini yönetmenize ve düzenlemenize yardımcı olur. Araçlar paketi içinde proje takvimleri geliştirebilir ve paylaşabilir, sosyal medya gönderilerini otomatikleştirebilir ve iş akışları oluşturabilirsiniz. İş akışları, bir grup veya bireysel katkıda bulunanlar için bir dizi görev içerebilir.


Ayrıca uygulama içinde görüntü dosyaları da dahil olmak üzere içerik varlıklarını bağlamak ve depolamak için yer vardır. CoSchedule'un 14 günlük bir deneme süresi vardır, bu nedenle taahhütte bulunmadan önce uygulamayı deneyebilirsiniz.

 

5| Buffer

Sosyal medya gönderilerinin performansıyla ilgili verileri toplamak ve analiz etmek, şirketlere daha fazla kişiye nasıl ulaşabilecekleri konusunda fikir verir. Buffer, gönderi yayınlamak için en uygun zamanı, hangi tür içeriğin en fazla etkileşimi aldığını ve sosyal medyanın ne sıklıkta kullanılacağını ölçer.


Uygulamanın analitiği, hedef kitlenizi daha iyi tanımanıza ve zaman içinde sonuçlarınızı takip etmenize olanak tanır. Buffer ayrıca, sosyal ekibinizin en kritik olanlara filtre uygulayabilmesi ve yanıt verebilmesi için gönderilerinizdeki yorumları kategorilere ayıracaktır

 

6| WordPress

WordPress, blog yazıları yazmak için bir yerden daha fazlasıdır. Tam bir web sitesi barındırma çözümüdür. Derin HTML bilgisine sahip bir IT ekibi kiralamak zorunda kalmadan web siteleri ve açılış sayfaları tasarlayabilirsiniz.


WordPress ayrıca çevrimiçi mağaza özellikleri eklemenize, özel bir alan adı seçmenize ve yerleşik spam korumasını dahil etmenize olanak tanır. Siteniz veya blogunuz için WordPress temalarından birini seçin ve YouTube ve Twitter gibi diğer platformları sorunsuz bir şekilde entegre edin.

 

7| Semrush

Dijital pazarlamacılar Semrush'u SEO, içerik analizi ve optimizasyonu, rakip araştırması ve çevrimiçi PR'ı kapsayan bir araç paketi olarak görüyor. Platform ayrıca dijital pazarlama ekiplerinin bağlantı kurma fırsatlarını ve PPC reklamları için en iyi anahtar kelime kümelerini bulmasını sağlar.


Semrush'un içerik pazarlama yetenekleri arasında, anahtar kelimelere ve rakiplerin içeriğine dayalı olarak yeni gönderiler ve SEO şablonları için fikirleri belirlemenin yolları vardır. Uygulama ayrıca ücretsiz bir seçeneğe sahiptir.

 

8| LinkedIn


LinkedIn, sosyal ekibinizin markanızın uzmanlığını ve sektör içgörülerini vurgulayan makaleler oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanır. LinkedIn'de paylaşılan içerik, 2020'de bir önceki yılın etkinliğine kıyasla %50 arttı ve bu platformun artan erişimini gösterdi.


LinkedIn'in yetenekleri, B2B pazarlamacılarının içeriklerini demografi, ilgi alanları, alıcı kişilikleri ve dahili verilere göre hedeflemesini sağlar. Bu yetenekler yakında benzer düşünen etkileyicileri bulmaya kadar uzanabilir.

 

9| Grammarly

Yalnızca içeriğin hata içerdiğini öğrenmek için içerik yayınlamaktan daha kötü bir şey yoktur. Marka güvenilirliği oluşturmaya çalışırken, temiz, güvenilir içerik çok önemlidir. Grammarly, hataları yayınlamadan önce yakalayarak sizi editoryal yanlış adımlardan kurtarabilir.


Grammarly Business planı, eksiksiz bir analiz panosu içerir ve içeriğinizin ne kadar resmi olması gerektiğine bağlı olarak öneriler sunar. Ayrıca bir stil kılavuzu ve 149'a kadar ekip üyesi için destek alacaksınız.

 

10| BrandYourself

Çevrimiçi müşteri şikayetleri, olumsuz basın ve çalışan incelemeleri, övücü olmayan blog gönderileri ve davalar şirketinizin itibarını zedeleyebilir. Ancak, başkalarının sizin hakkınızda ne yayınladığını veya birinin üstünkörü bir Google aramasıyla neler bulabileceğini bilmiyorsanız, marka imajınızı onarmaya başlayamazsınız. BrandYourself, şirketiniz hakkındaki olumlu çevrimiçi bilgilerin görünürlüğünü optimize ederken ve artırırken, olumsuz çevrimiçi incelemeleri ve kapsamı bulur.


BrandYourself ekibi, bir çevrimiçi itibar iyileştirme planı oluşturmak ve uygulamak için sizinle birlikte çalışır. Bu, şikayetlere yanıt vermeyi ve Better Business Bureau gibi sitelerde tatmin edici çözümler göstermeyi içerebilir. Zamanla, yapay zekaya dayalı raporlarla iyileştirmeleri görebilecek ve ölçebileceksiniz.


Markanızın çevrimiçi itibarı, diğerlerinin ne söylediği, ne yayınladığınız ve hedef kitlenizin içeriğinizle nasıl etkileşimde bulunduğuna göre şekillenir. Başkalarının ne yayınladığını kontrol etmek kolay olmasa da, akıllı içerik yönetimi araçlarıyla çevrimiçi anlatıları etkili bir şekilde yönlendirebilirsiniz. SEO ve rakip araştırmasından içerik optimizasyonu ve otomasyona kadar, başkalarının imreneceği olumlu algılar yaratma yolunda olacaksınız.

 

John Hall, bir zamanlama ve zaman yönetimi uygulaması olan Calendar'ın kurucu ortağı ve başkanıdır. Aynı zamanda markaların kendilerini farklılaştırmalarına ve sektörlerini çevrimiçi olarak yönlendirmelerine yardımcı olan bir şirket olan Relevance'ın stratejik danışmanıdır. Onu burada bir açılış konuşmacısı olarak rezerve edebilir ve en çok satan kitabı Top of Minda göz atabilirsiniz. Calendar'a buradan kaydolabilirsiniz.


Bu makale ilk olarak Forbes'ta yayınlandı.

 

Destek olmak için bana bir kahve ısmarlayabilirsiniz :) ve E-Posta Bültenimize de üye olabilirsiniz…

Recent Posts

See All

Commenti


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page