top of page

Blog Posts

Hayatınızı Değiştirmek İçin Yapabileceğiniz 25 Kolay Eylem

Hayatınızı değiştirmek düşündüğünüzden daha kolay ve sizlerle paylaşacağım 25 öneri bunu kanıtlıyor...Bir rutinde sıkışıp kaldığınızda, genellikle büyük bir değişikliğe ihtiyacınız varmış gibi hissedersiniz; yeni bir iş, dünyayı dolaştığınız bir rüya tatili, çılgınca farklı ve çok daha sağlıklı bir yaşam tarzı...


Ancak büyük değişikliklerle ilgili asıl sorun, genellikle korkutucu olmalarıdır. Ve pahalı ve zor olmaları da. Böylece, büyük bir yaşam revizyonunun hayalini kurarak ama aslında hiçbir şeyi değiştirmeyi başaramayarak, kasvetli rutininizde öylece kalakalırsınız.


Bu döngüden nasıl kurtulursunuz? Uzmanlar bu hususta oldukça nettir. En azından başlangıçta büyük hayallerinizden vazgeçmeli ve bunun yerine küçük değişikliklerle başlamalısınız. Ufkunuzu genişleten, enerjinizi artıran, yaratıcılığınızı teşvik eden ve hangi alışkanlıkların ve yolların sizin için gerçekten işe yarayacağına dair değerli geri bildirimler sağlayan birçok küçük eylemle yeni bir hayata ısınmaya başlayarak...


Ne gibi küçük eylemler peki? Aşağıda paylaştığım 25 eylem gibi. Burada her mizaca ve duruma uygun bir şey var ve bunların her biri bugün yapılabilir ve size çok az veya kesinlikle hiçbir şeye mal olmayacaktır.

 1. Hayalinizdeki arabayı test edin. Bir heyecan yaşamak için illa para harcamanıza gerek yok.

 2. Neredeyse hiç tanımadığınız biriyle öğle yemeğine gidin. Utangaçsanız bu kulağa acımasız gelebilir, ancak aslında hem zihninizi hem de konfor alanınızı genişletme eğilimindedir.

 3. Rastgele bir iyilik yapın. Masa arkadaşınıza bir kahve veya diğer önemli çiçeklerinizi getirin. Psikoloji, onlardan daha mutlu olacağınızı söylüyor.

 4. Mobilyalarınızı hareket ettirin. Farklı bir fiziksel alan, farklı bir kafa alanına yol açabilir.

 5. Eşyaları atın. Tıpkı yukarıdaki 4 numarada olduğu gibi, daha az fiziksel dağınıklık, daha az zihinsel dağınıklığa yol açabilir.

 6. Bir meditasyon uygulaması başlatın. Başlamak düşündüğünüzden daha az zor ve yardımcı olacak bir sürü araç var.

 7. Farklı bir yol izleyin. Kendinize biraz daha zaman ayırın ve işe, spor salonuna ya da çocukları okuldan almak için farklı bir yol deneyin ve ne gördüğünüzü görün.

 8. Bir teşekkür notu gönderin. Şükran egzersiz gerektiren bir kastır.

 9. Gereksiz bir gün deneyin. Zevkli VE üretkendir.

 10. Yıldız gözlemine git. Gece gökyüzünde gezinmenize yardımcı olacak tonlarca uygulama ve kaynak var. Ya da sadece hayranlıkla bakın.

 11. İyi bir amaç için gönüllü olun. İyi işler enerji verir ve ufuk açar.

 12. Bir gün (veya bir hafta) boyunca her şeye evet deyin.

 13. Yabancılarla konuşmak. İşte nasıl ve nedenlerin ayrıntılı bir açıklaması.

 14. Çok daha erken uyanın (veya uyuyun). Hayat sabah 5'te (ya da yatakta tembel, rahatlatıcı bir sabahtan sonra) farklı görünür.

 15. Akşam yemeği için çılgınca deneysel bir şeyler pişirin. Lezzetli olabilir ve öyle olmasa bile yemek pişirmek başlı başına bir farkındalık biçimidir. Ayrıca, yarattıklarınızı birlikte yemek, sevdiklerinizle yeniden bağlantı kurmak için iyi bir fırsattır.

 16. Şehrinizi fotoğraflayın. Yeni gözlerle göreceksiniz.

 17. Bir süredir konuşmadığınız eski bir arkadaşınızla iletişime geçin. Bazen en iyi yeni bağlantı eski bir bağlantıdır.

 18. Sonunda, o korkunç yapılacaklar listesi öğesini fethedin. Sonunda o dolabı temizlediğinizde/fotoğraflarınızı düzenlediğinizde/vergilerinizi bitirdiğinizde vb. ne kadar iyi hissedeceğinizi bir düşünün.

 19. Kendi şehrinizde turist oynayın. Uzun zamandır görmediğiniz yerel turistik yeri ziyaret etmek için bir gün ayırın (eğer varsa).

 20. Bir kıyafet takasına ev sahipliği yapın. Sıkıntılarınızdan çıkmak için alışveriş yapmak muhtemelen kötü bir fikirdir, ancak arkadaşlarınızla bir araya gelip az kullanılmış parçaları değiştirmek sosyal, yaratıcı, yeniden enerji verici ve ücretsizdir.

 21. Birini affet. Kendin Yap.

 22. Dijital Şabat ilan edin. Tüm gadget'larınızdan bir veya iki gün uzaktayken zihninizi boşaltın. Bunu yapabilirsin. Yok canım.

 23. Bırak kendini sıkılmaya. Tatsız olabilir, ancak araştırmalara göre can sıkıntısı aslında yaratıcılığı teşvik ediyor.

 24. Rastgele bir şeyler öğrenin. Yerel kütüphanenize göz atın ve beklenmedik bir şey alın ya da konfor alanınızın çok dışında olan bir çevrimiçi sınıfa göz atın.

 25. Eski fotoğraflara bakın. Geçmiş benliğinizle ve gençlik hayallerinizle tekrar bağlantı kurarken, hafıza şeridinde bir yolculuğun tadını çıkarın.


Комментарии

Оценка: 0 из 5 звезд.
Еще нет оценок

Добавить рейтинг
 • Beyaz LinkedIn Simge
 • Beyaz Facebook Simge
 • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page