top of page

"Ben hiç başarısız olmadım. Sadece işe yaramayan 10,000 yöntem buldum"  Thomas EDİSON

"Evrenin sırlarını bulmak istiyorsanız Enerji, Frekans ve Titreşim açısından düşünün"  Nicholas TESLA

EEM I BOM I PSM I SEM 
Editör & Mentör

I

Hakkımda

Hüseyin GÜZEL, Türkiye'de enerji sektöründe 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. 2014-2024 yılları arasında sırasıyla çalıştığı şirketler; Ciner Grup, GE-Grid Solutions, EMTA Enerji, Torunlar Enerji ve Siemens Mobility Türkiye'dir.

2014-2016 yılları arasında Ciner Grup bünyesindeki Silopi Termik Santrali'nde, 3 mühendis ve 15 teknisyenden oluşan Elektrik Bakım biriminde Elektrik Bakım ve Onarım Mühendisi (BOM) olarak çalıştı. Enerji sektörünün lider firmalardan birisi olan General Electric - Grid Solutions'da 2016 ve 2017 tarihleri arasında Eti Soda 154kV Extension Projesi'nde Proje Saha Yöneticisi (PSM) olarak çalışma hayatına devam etti. Sonrasında, 2017 ve 2020 yılları arasında enerji alanında yükselen bir grafik çizen ve 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyen EMTA Enerji firmasında, Kayseri Seri Kapasitör Bank Projesi'nde Proje Saha Yöneticisi (PSM) olarak çalıştı. Mart 2020 – Nisan 2023 tarihleri arasında Torunlar GYO bünyesinde faaliyet gösteren Torunlar Enerji'de (BaşkentGAZ) Scada Elektrik Mühendisi (SEM) ve Proje Müdürü (PM) olarak kariyerine devam etmiştir.

Nisan 2023'ten itibaren kendini daha spesifik bir alanda, yani Yüksek Hızlı Tren Demiryolu Projelerinde geliştirmek istediğinden, kariyerine 160 yılı aşkın süredir sorunsuz, sürdürülebilir, güvenilir ve emniyetli ulaşım çözümlerinde lider olan Siemens Mobility'de Proje Saha Müdürü (PSM) olarak devam etme kararı aldı.

Gönüllü olarak, mühendislik, bilim, teknoloji, tarih, sanat vb. İle ilgili konularda kişisel web sitesi ve Linkedin, Facebook, Medium ve CEOtudent gibi çeşitli sosyal medya platformlarında halen Teknik Editör ve Serbest Yazar olarak makaleler kaleme alıyor. Ve ayrıca, Sabancı Vakfı Mentornity Programı aracılığı ile de burslu öğrencilere gönüllü olarak Mentörlük yapmaktadır.

Ayrıca evli ve bir kız ve bie erkek çocuk babasıdır. Hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ABOUT ya da CV sayfalarını inceleyebilirsiniz

WhatsApp Görsel 2023-08-24 saat 08.25.52.jpg
  • Black Facebook Icon
  • X
  • Black LinkedIn Icon
  • Black iTunes Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon
  • medium-logo_edited_edited_edited
  • Black RSS Icon
bottom of page