top of page

Blog Posts

Sen Yola Çık, Yol Sana Görünür

Olaylara bakış açınızı değiştirdikçe, başlama isteğinin hayattaki en büyük farkı yaratan en küçük şey olduğu ortaya çıkıyor. Sahaya adım atın. Toplantıda ayağa kalkın. Sınıfta elinizi kaldırın. İlk soruyu sorun. Risk alın, başlayın ve bir şeye katkıda bulunun. Ekibinize, ailenize, işinize, topluluğunuza... Sonunda dünyanın bir numarası olup olmamanız önemli değil. Çoğu zaman, sağladığınız değer, onu sağlamak için kendinizi zorlamak kadar önemli değildir.


“Sen yola çık, yol sana görünür.” Mevlana

Başlamak için cesarete sahip olmak, başarılı olmaktan daha önemlidir çünkü sürekli olarak başlayan insanlar, sonunda herhangi bir şeyi bitirebilecek kişilerdir.Başlamak: Yolculuğun Başlangıcı

Mevlana'nın deyişiyle, "Sen yola çık, yol sana görünür." İşte bu temel prensip, hayatın her alanında başlangıç cesaretiyle güç buluyor. Başlamak, adeta bilinmeyen bir yola çıkmak gibidir; her adım, yeni bir perspektif sunar.


Cesaretin Gücü

Başlamak için gerekli olan cesaret, sınırları zorlamanın ve potansiyeli gerçekleştirmenin anahtarıdır. Başarı, genellikle bu cesareti içinde barındırır. Cesur adımlar, yeni deneyimlere ve büyümeye kapı aralar.


Sürekli Başlama Alışkanlığı

Başarının ardında yatan sırlardan biri, sürekli olarak başlama alışkanlığıdır. İnsanlar, bir projeye, hedefe veya hayalin peşinden koşmaya devam ettikçe, sonunda başarı kaçınılmaz hale gelir. Başlamak, bitirmenin ilk adımıdır.


Zorluklarla Yüzleşmek

Başlangıç aşamasında karşımıza çıkan zorluklar, aslında bizi güçlendirir. Bu noktada cesaret, engellerle yüzleşmek ve çözümler üretmek için gereklidir. Zorlukları aşmak, kişisel ve profesyonel büyümenin anahtarıdır.


Yolda Kalma ve Bitirme

Başlamak, yolculuğun sadece bir aşamasıdır. Sürekli olarak başlayanlar, yolda kalmakta ve projelerini tamamlamakta daha başarılı olma eğilimindedir. Bu, Mevlana'nın öngördüğü gibi, yolu açık görmeyi ve hedeflere ulaşmayı sağlar.Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page