top of page

Blog Posts

Hayatın Anlamını Aramak ve Bulmak

Ya hiç bir anlamı yok bu hayatın ya da çok önemli bir anlamı barındırıyor içinde…


Bu hayat ya hiç bir anlam ifade etmiyor ya da düşündüğümüzden çok daha önemli bir anlamı içinde barındırıyor. Biz bir gün öleceğiz muhakkak ve o ana kadar yapıp ettiklerimiz de bizimle birlikte ölüp gidecek. Peki bu kadar yaşadıklarımız ne için? Bir hiç için mi?


Ya hiç bir anlamı yok bu hayatın ya da çok önemli bir anlamı barındırıyor içinde. Henüz tam olarak deneyimlemediğimiz bir bilinç alemine kendisini taşıyan bir anlama sahip olabilir. Bizden önce ölenler bunu ancak bilebilir, ancak bu bizim için genel olarak gizemini her zaman koruyor.


Günü geldiğinde, ölüp gittiğimizde net olarak göreceğimiz bu anlam, şuan bizim için belirsiz görünüyor. Peki şimdi ne görüyoruz? Öfkenin, açgözlülüğün ve kıskançlığın ne kadar zehirli olduğunu görüyoruz. Başkalarını etkileyen şeylerin bizleri de etkilediğini görüyoruz ve bunun tam tersi de geçerli. Ayrıca bağışlamanın ruhlarımızı iyileştirdiğini de görüyoruz.


İç barışın çatışmayı önlediğini ve sevgi ürettiğini de. Sahip olduğumuz şeyler için şükretmeyi öğrenmenin iç huzuru beslediğini de tabi. Ve çoğumuzun Tanrı’ya güvenmesinin yukarıdakilerin hepsine yardımcı olduğunu görüyoruz.


Zira Tanrı’ya duyulan güven, umutsuzluğun tek gerçek tedavisidir. Tanrı’ya güven duymak, hayata gerçek bir anlam veren tek şeydir. Bu hayat ya hiçbir şey ifade etmiyor ya da anlamının Tanrı’ya güvenmek ve insanları sevmekle bir ilgisi var. Ve her ikisinin de henüz görmediğimiz bir dünyayla muhtemel ilgisi var, ama düşündüğümüzden de daha erken göreceğiz bu dünyayı kim bilir?..


 

Destek olmak için bana bir kahve ısmarlayabilirsiniz :) ve E-Posta Bültenimize de üye olabilirsiniz…

36 views2 comments

Recent Posts

See All

2 Comments


Dyer Rebecca
Dyer Rebecca
Sep 26, 2023

Feel the full force of true human connections as you witness the completion of this incredible achievement. fireboy and watergirl

Like

Hüseyin GÜZEL
Hüseyin GÜZEL
Dec 28, 2021

Hayatınızın bir anlamı olmalı ve niçin buradayız bunun da bir cevabı olmalı...

Like
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page