top of page

Blog Posts

Kayıp Ağaçlar Adası

Elif Şafak'ın son romanı "Kayıp Ağaçlar Adası", Kıbrıs'ta yaşanan savaşın ve bölünmenin izlerini taşıyan bir aile hikâyesini anlatıyor. Kitap, hem günümüz Londra'sında yaşayan 16 yaşındaki Ada'nın ailesinin geçmişini araştırmasını, hem de 1970'lerde Kıbrıs'ta birbirine aşık olan Türk Defne ve Rum Kostas'ın dramatik aşkını konu ediniyor.Kitabın önemli bir sembolü ise, Lefkoşa'da bir tavernanın ortasında duran ve her şeye tanıklık eden bir incir ağacıdır.


Elif Şafak, bu romanında, köklerin, kültürlerin, tarihin ve aşkın önemini vurguluyor. Aynı zamanda, savaşın sadece insanlara değil, doğaya ve canlılara da verdiği zararı gözler önüne seriyor. Şafak, okuyucuyu, Kıbrıs'ın kederli tarihi, eşsiz doğası ve enfes mutfağıyla tanıştırırken, neşesini asla kaybetmeyen Akdeniz insanının şefkatiyle buluşturuyor.


"Kayıp Ağaçlar Adası", umudu, yası, savaşı ve aşkı anlatan şifalı bir göç ağıtı. Tüm dünyada bir milyonun üzerinde okura ulaşan bu kitap, The Costa Roman Ödülü, The Women’s Ödülü, RSL Ondaatje Ödülü, Britanya Kitap Ödülü, Dublin Edebiyat Ödülü gibi prestijli ödüllerin de adayı oldu.


Ayrıca, Reese Witherspoon Kitap Kulübü Seçkisi, Sunday Times Çok Satanlar Listesi, Der Spiegel Çok Satanlar Listesi gibi listelerde de yer aldı.


Elif Şafak'ın "Kayıp Ağaçlar Adası"nı okumak isterseniz, buradan sipariş verebilirsiniz. Kitabın özetini, konusunu ve karakterlerini daha detaylı öğrenmek isterseniz, buradan okuyabilirsiniz. Kitabın yazarı Elif Şafak'ın diğer eserleri ve biyografisi için ise, buraya göz atabilirsiniz.

10 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page