top of page

Blog Posts

GE Yenilenebilir Enerji, en yüksek verimli kara tipi rüzgar türbinini tanıttı

Updated: Apr 25


GE Yenilenebilir Enerji, bugüne kadarki en yüksek verimliliğe sahip türbini olma özelliğini taşıyan yeni 4.8-158 kara tipi rüzgar türbinini tanıttı.


GE Yenilenebilir Enerji, yeni 4.8-158 kara tipi rüzgar türbinini tanıttı. Yeni rüzgar türbini, GE’nin bugüne kadarki en yüksek verimliliğe sahip türbini olma özelliğini taşıyor. Segmentteki en büyük rotor ile yenilikçi bir kanat tasarımına sahip 4.8-158 türbini, Yıllık Enerji Üretiminde (AEP) önemli bir iyileşme sağlayarak düşük ve orta rüzgar hızlı sahalardaki müşterilerin enerji maliyetlerini düşürüyor.GE’nin 4 MW segmentindeki ilk kara tipi (onshore) girişi olan yeni 4,8 MW rüzgar türbini, 158 metrelik bir rotora ve 240 metreye kadar tepe yüksekliğine sahip. Daha büyük bir rotor ve yüksek kulelerin bir arada bulunması, türbinin daha yüksek rüzgar hızlarını almasını ve daha fazla enerji üretmesini sağlıyor.


GE’nin Onshore Rüzgar Enerjisi İş Alanı Başkan ve CEO’su Pete McCabe, “4.8-158 tasarımı, türbin teknolojisi ve verimlilik için atılan önemli bir adım. Şu anda bu türbini sizlere tanıtıyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Türbin, Almanya, Türkiye ve Avustralya gibi düşük ve orta rüzgar hızı olan bölgelerin yanı sıra ihale gibi süreçler için de uygun. Çünkü; dünya genelinde birçok ülke, enerji maliyetlerini düşürmeye giderek daha çok önem veriyor.” açıklamasını yaptı.


Pete McCabe ayrıca türbinin Küresel Araştırma Merkezi, LM Wind Power ve Blade Dynamics’in sunduğu uzmanlık ve yenilikçi tasarım ile teknoloji ve geliştirmeleri bir araya getirerek GE Store ile neleri başarabileceklerinin harika bir örneği olduğunu da kaydetti.Kaynak:15 views0 comments

コメント


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page