top of page

Blog Posts

Apple-ARKit: Artırılmış Gerçeklik Kiti

Updated: Apr 3


Platformlar ve teknolojiler sofistike hale geldikçe, markalar ilgi çekici öyküler oluşturmak için daha fazla araçlara ihtiyaç duymaktalar. Dijital hikayecilikte yeni bir çağın eşiğindeyiz ki yakın zamanda etrafımız güçlendirilmiş ve sanal gerçeklik deneyimleriyle dolup taşacak. Artırılmış gerçeklik, ürünün kalitesini ve sunumunun iyi olmasını sağlıyor. Bunun yanında, yalnızca tüketicilerin pasif bir şekilde tüketmeleri yerine tüketicileri kendi hikayelerinin bir parçası olmalarını sağlamakta. Geliştiricilerin kendi genişletilmiş platformlarını ve deneyimlerini inşa etmelerini sağlayan Apple’ın ARKit’i piyasaya sürülmesiyle birlikte, 2018’de artık ‘Artırılmış Gerçeklik’ bir yenilik olarak değil, dijital içeriğin temel direği olarak görüldüğü bir yıl olacağı ön görülüyor.

ARKit nedir?

Apple, ARKit’i; iOS 11, iPhone ve iPad için eşsiz güçlendirilmiş gerçeklik deneyimlerini kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir yapı olarak tanıttı. Çevrenizdeki dijital nesneleri ve bilgiyi harmanlayarak ARKit, uygulamaları gerçek dünyayla tamamen yeni yollarla etkileşime girmek için serbest bırakarak ekranın ötesine taşıyor.Gelecekte bizlere neler sunacak?

Aslında fazla geleceği düşünmeye gerek yok. 2018 yılı içerisinde Artırılmış Gerçeklik teknolojisi artık hayatımızın bir parçası olacak gibi gözüküyor ve bu teknolojinin en sağlam aracının ARKit olacağı ön görülüyor. Şimdiden Youtube’da Made with ARKit kanalının paylaştığı videolar da bunun kanıtı. Gelin bizlere neleri vadettiğini izleyelim:CEOtudent Blogger, Rafet Alp TOPRAK

12 views0 comments

Comments


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page