Aşırı Akım ve Diferansiyel Dijital Koruma Röleleri

İzleme özelliklerine sahip aşırı akım ve diferansiyel dijital koruma röleleri

İzleme özelliklerine sahip aşırı akım ve diferansiyel dijital koruma röleleri

Röle koruma projesi:


Enerji dağıtım ve iletim sistemlerinin korunması; tüketicilere güvenli, güvenilir ve verimli bir elektrik tedariki sağlama konusunda kritik bir uygulamadır.


Koruma, çeşitli şebeke arızalarından kaynaklanan hasarın azaltılmasına, ekipmanın zarar görmesini önleme ve sık sık ortaya çıkabilecek arıza sürelerinin azaltılmasına izin verir.


Üniversite içerisinde Schweitzer Engineering Laboratories tarafından üretilen ve mevcut cihazların işlevselliği, gereksinimleri ve işletme bilgilerinin büyük oranda bilinmediği bir dijital koruyucu röleler koleksiyonu bulunmaktadır. Bu tez dokümanı, bu bilgiyi ortaya çıkarmak ve mevcut cihazların işlevlerini göstermek amacıyla hazırlandı.


Bu anlayışı geliştirmek için bu tez projesi birkaç bileşene ayrılmıştır:


 1. Tanıtım

 2. İnceleme ve,

 3. Simülatör geliştirme ve Operasyon Testi


Projenin tanıtılması ve araştırılması; bileşenleri, mevcut cihazların işlevsel işlemlerini ve uygulamalarını göstermek için uygun bir Simülasyon platformunun geliştirilmesine olanak tanımak için cihazlar hakkında gerekli bilgi seviyesinin edinilmesine olanak sağlamıştır.

Tasarlanmış Simülasyon Ağı

Projenin bu kısmı, koruyucu işlevselliğin kapsamı, bu işlevselliği programlamak için mekanizmalar ve gereklilikler ve işletme gereklilikleri hakkında gerekli detayları vermiştir.


Bu, Trafo Koruma Rölesi'nin işlevsel kapasitesini gösteren Lab-Volt ekipmanıyla sağlanan donanım tabanlı bir Simülasyon platformunun oluşturulmasına neden oldu.


Test bileşeni, simülasyon ve rölenin beklendiği gibi kullanılabilirlik işlevselliği göstermesini sağlayacak bir mekanizma sağlamıştır.

SEL Koruma ve İzleme Rafı

Simülasyon platformu, aşırı akım ve diferansiyel koruma fonksiyonelliğini göstermek için ve röle izleme ve ölçüm yeteneklerine uygulanabilir bir bakış açısı sağlamak için kullanılabilir.


Donanım kısıtlamaları, özellikle düşük arıza seviyeleri ve mevcut arıza tipleri olmak üzere gerçek anlamda gerçekçi bir simülasyon geliştirilmesini ve test edilmesini önledi.


Bununla birlikte, bu Simülatörün yapısı, röleler hakkında edinilen bilgileri göstermiştir ve Simülatörü daha fazla röleler ve koruyucu işlevsellik içerecek şekilde genişletmek için temel çalışmaları sağlamıştır.


SEL cihazları, yüksek gerilim dağıtım şebekelerinin ve trafoların, baraların, fiderlerin vb. dahil olmak üzere tüm ekipman türlerinin korunmasına yöneliktir. Bu nedenle, bazı durumlarda oldukça karmaşık olan çok çeşitli farklı koruma işlevleri sunarlar.

"Bu işlevselliği elde etmek için işlevsellik ve gereksinimler (kablolama, programlama ve devreye alma) hakkında sınırlı bir bilgiye sahip olmak, uygun bir dağıtım koruma simülasyonunun geliştirilmesini zorlaştırır ve neredeyse imkansız hale getirir."

SEL Koruma ve İzleme Röleleri dokümanı: Overcurrent and differential digital protective relays with monitoring capabilities – Nicholas Kilburn; School of Engineering and Information Technology, Murdoch University


buradan indirebilirsiniz...

Blog Posts

 • Beyaz LinkedIn Simge
 • Beyaz Facebook Simge
 • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Relaxing Sea Sound - Unknow
00:00 / 00:00
Rate websitenot goodnot greatgoodgreatperfectRate website
 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey iTunes Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Grey Instagram Icon
 • Grey Blogger Icon
 • Grey RSS Icon

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

Subscribe for updates!

© Copyright 2023 by Hüseyin GÜZEL

     All Rights Reserved by Technical Library