Relaxing Sea Sound - Unknow
00:00 / 00:00
Rate websitenot goodnot greatgoodgreatperfectRate website
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey iTunes Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Blogger Icon
  • Grey RSS Icon

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

Subscribe for updates!

© Copyright 2023 by Hüseyin GÜZEL

     Proudly created with Wix.com

Hüseyin GÜZEL 1 Ocak 1986 yılında Ankara'da dünyaya geldi ve Okumanın ve eğitimin önemini çok küçük yaşlarda çeşitli işlerde çalışarak anladı. Çocukluk yıllarında itibaren teknoloji ve bilime ilgi göstermektedir. Elbette bu yönde kendisini sürekli geliştirmeye çalıştı ve halen kendisini geliştirmeye çalışmaktadır.

Eğitim hayatı süresince çeşitli kamu ve özel eğitim kurumlarında sayısal ve sözel bilgi düzeyini artırarak Lise ve Üniversite giriş sınavlarında başarılar sergilemiş ve nefes alıp verdiğimiz sürece eğitimin devam eden bir süreç olduğunun bilinci ile çalışmalarını sürdürmektedir.
 

Eğitim hayatına Ankara'da başladı ve hemen hemen tüm eğitim hayatımı Ankara'da devam ettirdi ve halen devam ediyor. 

2000 yılında Abdullah Tokur İ.Ö. Okulu'ndan ve 2004 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden  mezun oldu. Çeşitli özel eğitim kurumlarında başarılı olarak üniversite sınavında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni 2005 yılında kazandı fakat yapmış olduğu bu tercihin yanlış bir karar olduğu kanaatine vararak eğitimime Hacettepe Üniversitesi Elektrik&Elektronik Mühendisliği bölümünde devam etti ve 28 Ocak 2014 tarihinde mezun oldu. Mühendislik eğitimi sürecinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Elektrik Mühendisliği yetkisi için 2013-2014 yaz okullarında High Voltage Techniques ve Power System Analysis derslerini aldı  ve Yüksek lisans eğitimine Elektrik Makineleri ve Güç sistemleri alanında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde halen devam ediyor.

Üniversite Arkadaşları ile mühendislik eğitim sürecinde çeşitli projeler gerçekleştirdi. Bunlar Gömülü Sistemler(ELE417) dersi proje ödevi olarak EDELS - Elektrionik Şifreli Kilit Sistemi ve mezuniyet projesi olarak da WSN-BSS - Sınır Güvenlik Sistemi'dir.

 

İki ayrı şirkette Mühendislik stajlarını tamamladı. Bu şirketler EMT Elektrik ve VERA Elektromekanik A.Ş.'dir. EMT Elektrik'te Ankara Acıbadem Hastanesi şantiyesinde elektrik projelendirmesi üzerine çalıştı ve VERA'da ise PLC,SCADA,RTU gibi çeşitli türlerde otomasyon panolarının tasarım ve üretimi üzerine çalıştı.

Çalışma hayatına Hacettepe Teknokette AKYA - Akıllı Yapılar firmasında başladı ve burada AR-GE Mühendisi olarak donanım tasarım, gömülü yazılım ve teknik destek sağladı. Burada WİN7&XP tabanlı dokunmatik panel/tablet tasarımı&üretimi ve Akıllı Kart okuyucu tasarımı üzerine çalıştı.

Kısa süreli bir iş tecrübesinden sonra CİNER Grup'un  üç üniteden oluşan 3x135MW kurulu güce sahip SİLOPİ TERMİK SANTRALİ'nin Elektrik Bakım biriminde Bakım & Onarım Mühendisi olarak 2014 ve 2016 yılları arasında 2 yıl süreyle çalıştı

.

Enerji sektörünün lider firmalardan birisi olan GE - General Electric - Grid Solutions'da  Eti Soda 154kV Extension Projesi'nde Site Manager olarak Mart 2016 – Nisan 2017 tarihleri arasında çalışma hayatına devam etti.

Ve Şuan 2020 hedeflerine kararlı adımlarla ilerleyen ve alanında yükselen bir grafik çizen EMTA GROUP bünyesindeki EMTA Energy firmasında Project Site Manager olarak Mayıs 2017 tarihinden itibaren KKTM Revizyon Projesinde çalışıyor.

.