top of page

Blog Posts

Yabancı Dilinizi Geliştirmeniz İçin Öneriler

Yardımcı Kitaplar


Her seviyeye göre yardımcı kitaplar bulunmaktadır. Kendi seviyenizi belirledikten sonra, seviyenize göre bir yardımcı kitap alabilirsiniz. Konuları kitaptan çalıştıktan sonra, deftere geçirip daha sonra özet olarak inceleyebilir ve tekrar edebilirsiniz. 


 

Yabancı Diziler 


Yabancı dizilerin birçoğu keyiflidir ve bu dizileri izlerken cümlelerin günlük kullanımlarını, yaygın kelimeleri öğrenebilirsiniz. Diziyi izlerken bir yandan da bilmediğiniz kelimeleri not etmeyi ve daha sonra anlamlarına bakmayı unutmayın.

 

Kelime Kutusu


Yabancı dil öğrenirken gramer geliştirmek kadar kelimeler de önemlidir. Nasıl cümle kuracağınızı, temel kuralları öğrenirken bir yandan da kelimeleri bilmeniz gerekir. Her gün 5-10 kelime öğrenebilirsiniz. Bu kelimeleri öğrenmeyi kolaylaştırmak için bir kelime kutusu oluşturabilirsiniz. Örneğin İngilizce öğreniyorsanız kelimelerin İngilizcesi’ni bir tarafa, Türkçe’sini bir tarafa yazıp bir kutuda biriktirin. Gün sonunda tek tek çıkarıp anlamını tahmin etmeye çalışın.


 

Okuma Kitapları


Okuma kitaplarının da seviyeleri vardır. Çeviri yeteneğinizi geliştirmek, kelime dağarcığınızı arttırmak, cümlelerin nasıl oluştuğunu görebilmek için bu kitaplar oldukça faydalıdır.

 

Yabancı Şarkılar


Öğrendiğiniz dildeki oluşan şarkılardan oluşan büyük bir playlist oluşturabilirsiniz. Bu şarkıları dinlemenin telaffuzuna faydası olacaktır.


CEOtudent / Blogger Yasemin, @yaseekinci

 

Destek olmak için bana bir kahve ısmarlayabilirsiniz :) ve E-Posta Bültenimize de üye olabilirsiniz...

Recent Posts

See All

Comments


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page