top of page

Blog Posts

Tamamen Boş Gibi Görünen ve Yaratıcılığıyla Etkileyen Kartvizit

Updated: Apr 3Canada’nın Toronto şehrinde yaşayan 26 yaşındaki Dori, yeni ve yaratıcı fikirler üreten bir sanatçı. Yakın zamanda tasarladığı kartvizit modeli hayret verici. Yaratıcı kartvizitler oluşturmanın en sevdiği hobilerinden biri olduğunu söyleyen sanatçı şunları da sözlerine eliyor;


Bu sefer “Yapabileceğiniz en basit kartvizit tasarımı nedir?” diye düşündüm ve bunun boş bir kağıt parçası olacağının farkına vardım. Ancak insanlar bilgileri nasıl göreceklerdi? Işık kullanmanın eğlenceli bir yol olduğuna karar verdim. Özellikle de günümüzde akıllı telefonlarımızda hep bir el feneri varken hiç de mantıksız değildi!”


“Kart tasarımını yaparken bilgileri basit tuttum. Beni Google’da kolayca bulabileceğiniz için kartvizite yalnızca adımı sakladım.”


Kartı teslim ederken ufak bir ipucu vermekten hoşlanıyorum: “İşte benim kartvizit. Yeterince parlatırsanız, anlamış olacaksınız!”


Peki bu kartvizit nasıl yapılıyor?

Kart, orta tabaka lazerle kesilmiş olacak şekilde, 3 kat kart ile oluşturulmuştur. Her kartı bir araya getirmek epey zaman almaktadır!


1) Tamamen boş bir kartvizit alıyoruz2) Ardından bu kartvizitin üzerine bilgileri işlemek amacı ile harfleri deliyoruz3) Nasıl şekil vereceğiniz ise size kalmış
4) Daha sonra orta katman için hazırladığımız bu kartvizitin üstüne ve altına 2 kartvizit daha yerleştirerek yapıştırıyoruz ve kartvizitimiz hazır.
8 views0 comments

Comments


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page