top of page

Blog Posts

Siemens Mobility Birleşik Krallık’taki Okullarda Demiryolu Güvenliği Eğitimi ile Farkındalığı Artırıyor

Siemens Mobility, farkındalığı artırmak, hayat kurtarmak ve yaralanmaları önlemek için gençleri demiryollarında izinsiz girişin tehlikeleri konusunda eğitmek için Rail Safe Friendly ile ortaklık kurarak demiryolu ağı genelinde güvenliği artırma amacını sürdürdü.


Siemens Mobility ve Rail Safe Friendly Programı

Şirket, Siemens Mobility depolarının ve projelerinin yakınında bulunan okullarla, özellikle dezavantajlı bölgelerdekilerle ilişki kurarak, hizmet verdiği topluluklarda olumlu bir etki yaratmaya kararlı görünüyor.


Demiryolu Güvenliği Dostu (Rail Safe Friendly) programı, okullara ve demiryolu endüstrisine, Network Rail'in Switched On Rail Safety web sitesindeki içeriği kullanarak Birleşik Krallık’ta gençler arasında demiryolu güvenliği bilincini geliştirmek için birlikte çalışma fırsatı sunuyor.


Program, futbol topunu bir tren deposundan almak için bir çitin üzerinden tırmandıktan sonra ölümcül bir elektrik şoku yaşayan 11 yaşındaki Harrison Ballantyne'in trajik ölümünün ardından 2023'te başlatıldı. Şu anda, Birleşik Krallık’ta 4.000'den fazla okul, demiryolu sektöründeki çeşitli endüstri ortaklarının finansman desteğiyle programa katılıyor.


Siemens Mobility İş Sağlığı-Güvenliği ve Çevre Direktörü Robert Evans şunları söyledi: "Bir endüstri olarak, demiryolu üzerinde ve çevresinde insanların güvenliğini teşvik etmek için yapabileceğimiz daha çok şey var. Eğitim, özellikle demiryolu ağına izinsiz girişin potansiyel tehlikelerini tam olarak kavrayamayan gençler için kritik öneme sahip.Çalıştığımız toplulukları desteklemek bizim için gerçekten önemli ve Rail Safe Friendly ile güçlerimizi birleştirerek ve etkili eğitim programlarını destekleyerek, gelecek nesli her gün demiryolu ağında güvenli bir şekilde seyahat etmek için gereken bilgi ve farkındalıkla güçlendirmek için aktif adımlar atıyoruz.”


Yayınlar, dijital eğitim sağlayıcısı Learn Live kullanılarak canlı veya isteğe bağlı içerikler aracılığıyla dijital olarak sınıflara ve toplantı salonlarına iletiliyor. Kanal ayrıca, Rail Safe Friendly'de yer alan okulların ve kolejlerin etkileşimini ve katılımını teşvik etmek için moderatörlü, GDPR uyumlu bir CANLI SOHBET odalarına sahiptir.


Learn Live ve Rail Safe Friendly Genel Müdürü Stuart Heaton şunları söyledi: "Siemens Mobility'yi Rail Safe Friendly programına davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Destekleri, yaralanmaları önlemek ve hayat kurtarmak için hayati öneme sahip demiryolu güvenliği eğitimi vermede çok daha fazla gence ulaşabileceğimiz anlamına geliyor.”


Daha fazla bilgi için lütfen bakınız: railsafefriendly.com

Comments


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page