top of page

Blog Posts

Onarım ve Bakım Sırasında Arıza Süresini Azaltmanın 7 Yolu

Düşük bakım maliyeti olan yedek parçaları bulmak ve sipariş etmek, operasyonları sorunsuz bir şekilde sürdürmek iş yoğunluğu fazla olan bir işletme için zor ve stresli bir görev olmamalıdır. Ne yazık ki, çoğu işletme için bu çok zordur, özellikle de ayrı birimler farklı sorunlarla uğraşırken. Tamiratlar veya rutin bakımlar sırasında, işletmeler bazen hangi parçaların gerekli olduğunu veya onların nasıl sipariş edileceğini bilmiyorlar.Buna ek olarak, işletmenin ayrı birimleri bu sorunun her aşamasıyla ilgilenmekte ve böylece süreç oldukça verimsiz olmaktadır. Donanım bozulduğunda veya düzenli bakım gerektirdiğinde, bakım personeli, çalışmayı tamamlamak için hangi yedek parçaların gerekli olduğunu tespit edebilmelidir. Ancak dokümanlarınız güncel değilse ne olacak? Yoksa öncelikle EAM(Kurumsal varlık yönetimi) sistemine girilmedi mi? Basit olması gereken bir iş şu aşamada can sıkıcı ve zaman alıcı olur.


Diyelim ki, bakım personeline işi tamamlaması için gereken tüm parçaları tespit etti. Daha sonraki görevleri; tedarik zincirinden ve parçaların tedarikinden sorumlu olan başka bir birime gerekli parçaları tedarik etme görevini devretmektir. Sorunlar genellikle, tedarik grubunun tedarik sisteminden kaynaklanır veya sorumlu birimin parçaları bulamamasıyla ortaya çıkar.Öyleyse seçenekleriniz neler?

 1. Doğru yedek parçaların daha hızlı bulunması ve ekipmanlar için ayrıntılı BOM'lar oluşturabilir, EAM'da doğru ekipman bilgisi oluşturabilir veya EAM'deki varlık hiyerarşisine ilave sürdürülebilir öğeler ekleyebilirsiniz.

 2. Parça sipariş sürecini basitleştirmek için, veri yönetimi uygulamak ve tedarik sistemi tarafından ihtiyaç duyulan bilgilere kolayca ulaşmak için basit bir formla parça talep sürecini otomatikleştirebilirsiniz.

İyileştirme yapmak için ve işlemi basitleştirmek için kullanılabilecek birçok taktik çözümler vardır, ancak bu çözümler sizin işinize yaramıyorsa, yardımcı olabiliriz.


Birçok şirket, yedek parçaları bulmak ve sipariş etmek için NRX AssetHub kullanıyor, çünkü yedek parça yönetimini geliştirmemiz için eksiksiz bir çözüm sunuyoruz. Doğru parçaları bulup seçmenize yardımcı olmak için hem EAM / iş emri dünyasında, hem de satın alma dünyasında doğru yedek parçayı sipariş etmeyi kolaylaştıracak şekilde çalışır.Sunduğumuz 7 çözüm aşağıda belirtilmiştir:

 1. EAM'de ekipmanla ilişkili resimli parça katalogları oluşturun.

 2. Resimli parça kataloğunda bir cihaz için satıcı tarafından önerilen yedek parçaların listesini kolayca görüntüleyin.

 3. Satıcı belgelerini düzenleyin ve doğrudan EAM'inizdeki yer ve ekipmanlarla bağlantı kurun.

 4. Ekipman verilerinizin EAM sisteminiz için doğru olmasını sağlayarak, cihaz ve bakım verilerini kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturun.

 5. Parçaları ve BOM'leri birer birer veya tek tek toplama, ekleme, silme, değiştirme veya değiştirme talepleri etrafında esnek, özelleştirilebilir form ve e-postaya dayalı yönetişim ve iş akışı sağlayın.

 6. Oluşturduğunuz sırada sınıfları ve nitelikleri temel alan parçaları otomatik olarak isimlendirin veya var olan parçaları toplu olarak yeniden adlandırmak için bir çalışma başlatın.

 7. Özelleştirme desteği ve üçüncü parti kütüphaneleri yükleme kabiliyeti olan parçalar için kutunun hemen yanında sınıf ve karakteristik kütüphanesi mevcuttur.


14 views0 comments

Commentaires


 • Beyaz LinkedIn Simge
 • Beyaz Facebook Simge
 • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page