Matematiği anlamak için en iyi 11 YouTube Kanalı

Matematiği seviyor musunuz? Belki bazı matematik problemleriyle uğraşıyorsunuzdur? O zaman, bu 11 YouTuber ile tanışmalı ve kanallarını takip etmelisin...


Matematiğe ilgi duyuyor musunuz? Bir matematik problemini çözmede yardıma ihtiyacınız var mı? O zaman bu harika matematik YouTube kanallarından bazılarının yardımına ihtiyaç duyabilirsiniz.


YouTube'daki en iyi matematik öğretmeni kimdir?


YouTube'daki en iyi matematik öğretmenleri için çok az aday var. Ancak bu 11 kişi kesinlikle en iyilerinden bazıları.


1. PatrickJMT'nin Matematik Kanalı, ve PatrickJMT en iyilerinden biri

"PatrickJMT", matematikle ilgili en iyi YouTuber'lardan biri olarak kabul edilir. Kanalı kısa bir sürede 1 milyondan fazla aboneye ulaşmıştır.


Kanalın ev sahibi Patrick'in amacı, her seviyedeki matematik kullanıcılarının oyunlarını geliştirmelerine yardımcı olmak ve temel matematik ilkelerini bilmelerini ve kavramalarını sağlamaktır.


Bu müthiş ücretsiz matematik kanalı, referans kolaylığı için etiketlenmiş sayısız oynatma listesine de sahiptir. Ters trigonometrik fonksiyonlar, türevler, optimizasyon problemleri, integraller ve anti-türevler, lineer denklemler, lineer eşitsizlikler, üsler, polinomlar, ikinci dereceden denklemler, ikinci dereceden eşitsizlikler, rasyonel eşitsizlikler, logaritmalar ve fonksiyonlar gibi şeyleri içerir.

2. Matematik eğlenceli ve eğiticidir.


"Math Antics" matematik ile ilgili diğer harika bir YouTube kanalıdır. 2011 yılında yayın hayatına başladı ve o zamandan beri 1 milyondan fazla aboneye ulaştı.


Kanal matematik öğrenmeyi herkes için biraz daha kolay hale getirmek isteyen Rob ve Jeremy tarafından yaratıldı.


“Birçok öğrencinin matematikle mücadele ettiğini ve birçok öğretmen ve velinin öğrencilerin başarılı olmalarına yardımcı olmak için daha iyi araçlara ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Amacımız, her yaştan öğrenciler için matematiği öğrenmeyi daha eğlenceli hale getiren basit ve ilgi çekici matematik kaynakları sağlamaktır.” Math Antics

3. "MathTheBeautiful" çevrimiçi dersler gibidir


"MathTheBeautiful", incelemek isteyebileceğiniz bir diğer harika matematik YouTube kanalıdır. 2013 yılında başlatılan kanalın bugüne kadar saygın bir 41 bin abonesi var.


Burada yer alan diğer kanalların aksine, içerikleri, belirli matematik problemlerinin derinliklerine kazılmış, kısa, güçlü videolar yerine, daha uzun bir formattadır. Evde kalmanın rahatlığı ile bir sınıf dersi deneyimi istiyorsanız, o zaman bu kanal tam size göre.


“Lemma, matematikte, Lise Cebirinden Doğrusal Cebir, Matematik ve ötesi gibi ileri konulara kadar değişen konulara ayrılmıştır. Lemma videoları, Matematiğin sezgisel yönlerini vurgulayan sunumun derinliği ile ayırt edilir.” MathTheBeautiful

4. "Standupmath" kanalı stand-up komediyi matematikle birleştirir.


Matematiği stand-up komedi ile karıştırmak, "Standupmath" kanalını, matematikle ilgili bazı ciddi YouTube kanallarından ayıran yanıdır.


Matt Parker tarafından kurulan kanal 2009'da yayın hayatına başladı ve bugüne kadar 470.000'in üzerinde aboneye ulaştı. Ayrıca, bu yazıyı yazarken 49 milyondan fazla görüntülemeye ulaştı. Demek ki doğru bir şey yapıyor olmalılar.

5. Eddie Woo matematiği çok seviyor!


Eddie Woo, mesleğine gerçek bir tutkuyla bağlı bir matematik öğretmenidir. Eddie'nin günlük işi Avustralya Sidney'deki kapsamlı bir okulda Matematik Bölüm Başkanlığı ve 2012'de tekrar internete yansıyan konuyu öğretmeye olan aşkıdır.


“Öğrenmenin harika olduğunu düşünüyorum ve öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmayı seviyorum!” Eddie Woo


Eddie matematiği kendi hızınızda öğrenmeniz için size ilham verecek ve Kanala göz atmanızı şiddetle öneririz.

6. "Video Math Tutor" en iyilerinden biridir.


"Video Math Tutor", matematik dersleriyle eğlenmeyi harmanlayan başka bir Youtube kanalıdır. 2006'da başlayan, matematikle ilgili bu YouTube kanalı, 50.000'den fazla aboneye ve neredeyse 7 milyon görüntülemeye ulaştı.


Kanalın tanıtımına göre, "bu kanalda her yerde bulacağınız EN İYİ matematik ders videoları var." Elbette uzun vadede karar vermenize izin vereceğiz.


Matematik videolarının yanı sıra, Video Math Tutor da zeka oyunları ve saf eğlence sağlayan eğlenceli klipler de var.

7. "Khan Academy" en iyi bilinenlerden biridir.


Khan Academy bir şeyler öğrenmek için en iyi bilinen YouTube kanallarından biridir. Elbette matematiği içeren pek çok konuda çok çeşitli videolar sunuyor.


2006 yılında Salman Khan tarafından kuruldu ve yaklaşık 5 milyon abonesiyle Youtube'un en büyüklerden biridir.

8. "Numberphile" matematiği eğlenceli hale getirmeyi seviyor.

Numberphile, göz atmak isteyebileceğiniz bir diğer popüler matematikle ilgili YouTube kanalıdır. Brady Haran tarafından kurulan kanalın misyonu; matematik öğrenmeyi eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmeye yardımcı olmaktır.


Neredeyse 3 milyon abonesi var ve hala giderek abone sayısı artıyor....

9. "Mathademics" ücretsiz matematik öğretmeninizdir.


2010 yılında kurulan "Mathademics", özel matematik öğretmeninizdir. Kanal, matematikle ilgili çeşitli konularda çok sayıda yüksek kaliteli video içermektedir.

10. "Professor Dave Explains" fizik ve matematiği birleştiriyor.


"Professor Dave Explains" kanalı matematikten çok Fizik dersini hedefliyor, fakat matematikle ilgili içeriği de gerçekten çok iyi. Bu kanal çok ilgi çekici ve zor matematik konularını kısa sürede kavramanıza yardımcı olacak.

11. "Math Mammoth" matematik hakkında her şeydir.


"Math Mammoth" kanalı matematiği sıra dışı ve ilgi çekici bir şekilde öğretmeye çalışır. 25.000'den fazla abonesi olan daha küçük kanallardan biridir, ancak 2008'den bu yana 5.7 milyondan fazla görüntülemeye ulaşmıştır.

Nasıl iyi bir matematik öğretmeni olabilirim?


Matematik zaman zaman çok kuru bir konu olabilir, ama iyi bir matematik öğretmeni bu konuyu hayata geçirebilir. Büyük matematik öğretmenleri sadece öğrencilerine öğretmekle değil, aynı zamanda bir konunun belirli yönleriyle bireysel mücadelelerini ele almaya da yardımcı olacaktır.


İyi öğretmenler aynı zamanda konuyu ve sınıfları da öğrencilerin tekrar tekrar geri dönmek isteyecekleri çekici bir yer haline getirecektir. Ancak bir matematik öğretmeni veya bu kon.uda herhangi bir öğretmen olarak üstün olabilmek için başka önemli özelliklere de ihtiyacı olacaktır.


 1. Matematik bilgisi: Belli ki konunuzu elinizin arkası gibi tanımanız gerekecektir. Öğrenciler, bilginizdeki eksiklikleri veya boşlukları hızla açığa çıkaracak, bu nedenle hızınızı arttırdığınızdan emin olun.

 2. Bir stratejiniz olsun: Dersleri planlayın ve eğlenceli ve çeşitli olduğundan emin olun. Meslektaşlarınızla konuşun, konferanslara katılın ya da sadece profesyonel en iyi uygulamalarla güncel kalın.

 3. Lider olun: Patrondan ziyade lider olun. Öğrencileri matematikte 'zorlamak' değil, öğrenmeyi kolaylaştırmanız gerekir.

 4. Onlara balık tutmayı öğretin: "söylediklerimi yapmayın, yaptığım şeyi yapın" zihniyeti yok. Büyük öğretmenler öğrenmeyi kolaylaştırır ve öğrencilere sorunları çözmeleri için gereken araçları sağlar.

 5. İlgilenin: "Herhangi bir deneyimli öğretmenin bildiği gibi, öğretmenlik; öğretilmekte olan içeriğe, öğrenciden daha az odaklanır. İyi bir matematik öğretmeni öğrencileri ile ilgilenir." Chron.com

YouTube'daki en iyi fizik öğretmeni kimdir?


Tıpkı matematikte olduğu gibi, YouTube'da da birçok büyük Fizik ile ilgili kanal var. Burada olduğu gibi, bu konuya adanmış bir makalemiz de var. Özellikle uzay ve kozmos ile ilgileniyorsanız, bunlardan bazılarına da göz atmak isteyebilirsiniz.


Kaynak: Interesting Engineering


huseyinguzel.net

| Website | Linkedin | DeepBloo | Facebook | Twitter | Instagram | |KnowHUB | Youtube | Blogger | | SoundCloud | About Me | CV |


44 views

Blog Posts

 • Beyaz LinkedIn Simge
 • Beyaz Facebook Simge
 • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Relaxing Sea Sound - Unknow
00:00 / 00:00
Rate websitenot goodnot greatgoodgreatperfectRate website
 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey iTunes Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Grey Instagram Icon
 • Grey Blogger Icon
 • Grey RSS Icon

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

Subscribe for updates!

© Copyright 2023 by Hüseyin GÜZEL

     All Rights Reserved by Technical Library