top of page

Blog Posts

Haya Bebeğin Hikayesi

Merhaba, benim adım Haya. Henüz 2 haftalık bir bebektim. Gazze'de, annemin kucağında, bir bombardımanda öldürüldüm. Annem ve ben, Gazze'nin bir mahallesinde yaşıyorduk. Annem, beni çok seviyordu. Beni her gün kucağına alıp, okşuyor, şarkılar söylüyordu.Bugün bir hava saldırısı başladı. Annem ve ben, evdeydik. Annem, beni kucağına aldı ve sığınağa koşmaya başladı. Ancak, bir bomba, sığınağın hemen yakınına düştü.


Annem ve ben, bombanın altında kaldık. Annem, beni korumaya çalıştı, ama başarılı olamadı. Bombanın patlamasıyla, ikimiz de parçalanarak öldük.


Ben, sadece 2 haftalık bir bebektim. Dünyayı henüz tanımaya yeni yeni başlamıştım. Sevgiyi, mutluluğu, üzüntüyü henüz anlamamıştım bile. Ama, bu kısacık hayatımda, çok acı çektim.

Beni terörist olarak gördükleri için öldürdüler. Oysa ben, sadece bir bebektim. Hiç kimseye de zarar vermemiştim; ki bir bebek ne yapabilir!


Ama, ben ölmedim. Ben, hala buradayım. Bu hikayeyi, size anlatmak için buradayım.

Savaşın anlamsızlığını, masum insanların acılarını anlatmak için buradayım. Barış için, sevgi için, kardeşlik için buradayım.


Ben, Haya. Henüz 2 haftalık bir bebektim. Ama, sesimi tüm dünyaya duyurmaya karar verdim.


Haya'nın Son Sözleri: Barış için, sevgi için, kardeşlik için savaşın. Masum insanları öldürmeyin. Savaş, çözüm değil. Barış, tek çözümdür.


Haya'nın hikayesi, savaşın ve şiddetin acımasızlığını gözler önüne seriyor. Haya, sadece 2 haftalık bir bebekti. Ama, savaşın acımasızlığına kurban gitti.


Haya'nın hikayesi, bize, savaşın anlamsızlığını ve masum insanların acılarını hatırlatıyor. Bize, barış için, sevgi için, kardeşlik için savaşmamız gerektiğini hatırlatıyor.


Haya'nın hikayesi, tüm dünyayı sarstı. Haya'nın hikayesi, savaşın ve şiddetin son bulması için mücadele eden herkese ilham verecektir!


Zalimler için yaşasın CEHENNEM! Zira dünyada masumlara cehennemi yaşatanların, ahirette Cenneti görmeyi umması ne büyük Gafillik!


Google Bard

10 views0 comments

Comments


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page