top of page

Blog Posts

Güç Trafosu Sektörü 2032 Yılına Kadar Güçlü Bir Büyüme Yaşayacak

Global Market Insights Inc. tarafından hazırlanan yeni bir araştırma raporuna göre, güç trafoları pazar büyüklüğünün 2032 yılına kadar 35 milyar doları aşması bekleniyor.


Sektördeki büyüme, dünya genelinde artan elektrik talebine bağlanıyor. Tutarlı nüfus artışı ve artan harcanabilir gelirlerin yardımıyla konut ve ticari altyapının hızlı gelişimi, gelişmekte olan ekonomilerde elektrik tüketimini önemli ölçüde artırdı.


Merkezi Elektrik Kurumu'na (#CEA) göre, Hindistan'daki elektrik talebi 2021/22'de sona eren son beş yılda %4'ün üzerinde bir artışa tanık oldu. Ülke, Mart 2027'de sona eren beş yıl içinde tahmini 165,3 GW'lık bir elektrik üretim kapasitesi eklemeyi planlıyor. Ayrıca, birkaç kırsal elektrifikasyon projesinin hızla devreye alınması ve kesintisiz elektrik arzına yönelik artan talep, mevcut elektrik şebekesi altyapısının yenilenmesi gerekliliğini zorlayacak, 2032 yılına kadar güç trafosu satışlarını artıracak diye tahmin ediliyor.

Kabuk çekirdekli trafo segmentinin, tahmin süresi boyunca önemli kazanımlar gözlemlemesi planlanıyor. Bu büyüme, geliştirilmiş verimliliklere, ekonomik maliyet yapısına ve kabuk çekirdekli güç trafolarının sunduğu diğer birçok faydaya borçludur.


Sargılar açısından, oto trafo segmentindeki güç trafoları endüstrisi, 2023 ile 2032 arasında önemli bir büyüme oranı kaydetmeye hazırlanıyor.

Soğutma açısından, kuru tip trafo segmentindeki güç trafoları pazarının, kuru tip trafoların gelişmiş çalışma güvenliği ve rekabetçi maliyet yapısı nedeniyle 2032 yılına kadar 14 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor.


> 100 MVA ila ≤ 500 MVA dereceli güç trafoları pazarının, düşük kurulum maliyetleri, kompakt boyutları ve çeşitli endüstrilerde yüksek uygulanabilirliği ile desteklenen 2023 ile 2032 yılları arasında övgüye değer kazançlar elde edeceği tahmin edilmektedir.


Uygulama açısından, kamu hizmeti segmentinin tahmin zaman çizelgesi boyunca önemli bir genişlemeye tanık olacağı öngörülmektedir. Enerji açısından verimli bir altyapı oluşturmaya ilişkin artan endişelerle birlikte geniş aralıklı frekans iletim bağlantılarını entegre etmeye yönelik artan çabalar, piyasa gelir gidişatını tamamlayacaktır.


Avrupa güç transformatörleri pazarı, yenilenebilir enerjiyi elektrik şebekesine entegre etmeye yönelik artan çabalarla birlikte katı emisyon normlarının getirilmesi nedeniyle 2032'ye kadar önemli bir artış gözlemleyecektir.


Güç trafosu endüstrisinde faaliyet gösteren başlıca oyuncular General Electric, Toshiba Energy Systems & Solutions Corporation, Hyosung Heavy Industries, Hyundai Electric & Energy Systems Co. ve diğerleridir.


51 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page