top of page

Blog Posts

FM 200 Yangın Söndürme Sistemi Nedir?

#HFC227EA olarak da bilinen #FM200 Yangın Söndürme Sistemi (#YSS), yalnızca 10 saniye içinde tehlikeye atılan ve yangını anında söndüren, #susuz bir yangından korunma mekanizmasıdır.FM200 mekanizmalarının bazı tipik uygulamaları arasında veri merkezleri, sunucu ve kontrol odaları, telekomünikasyon tesisleri, tıbbi tesisler, arşiv ve kayıt depolama, temiz odalar, robotik ekipmanlar, medya depolama, tarihi koleksiyonlar, yanıcı sıvı depolama ve daha fazlası yer alır.


FM200 Kullanımı Güvenli midir?

Evet, FM200 yangın söndürme, farklı tıbbi inhalerlerde itici gaz olarak kullanılan aktif bir bileşiktir. Doğru bir yangın söndürme tasarımı kullanan FM200 gazı, işgal edilen alanlarda kullanım için oldukça güvenlidir.


FM200 yangın söndürme mekanizmalarının birincil faydası, yangınları etkili bir şekilde söndürmek için gereken az miktarda madde olmasıdır. Bu, diğer yangın söndürücülerle karşılaştırıldığında daha az sayıda silindire ve dolayısıyla daha az #depolama alanına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Bu mekanizmaların artan yangın güvenliğine ek olarak FM200, stratosferik #ozon tabakasını tüketmemesi ve yangının yıkıcı sonuçlarına kıyasla #atmosfer üzerinde minimum etkiye sahip olması nedeniyle çevreye de faydalıdır.


FM200 Yangın Söndürme Sistemi Nasıl Çalışır?

FM 200 Yangın söndürme sisteminin çalışması teknik bir konudur. FM200, #oksijen, #ısı ve yakıttaki ısı elemanlarını veya serbest radikalleri ortadan kaldırarak yangını #söndürme işlevi gören #kimyasal veya #sentetik bir #yangın söndürme gazıdır.


FM200'ün oksijen seviyelerini düşürdüğüne dair bir yanlış kanı var; bu doğru değildir zira oksijen seviyelerini etkilemez. Bu nedenle tıbbi inhalerlerde yaygın olarak kullanılır.


Normalde FM200 mekanizmasının konsantrasyonu %7,9 ila %8,5 arasındadır ve bu, kaçınılan yangın riskine göre ve Orijinal Ekipman Üreticileri (#OEM) yönergelerine ve yangın söndürme sistemleri için belirtilen #ISO14520 standartlarına göre belirlenir.


FM200, yangınları esas olarak, tahliye sırasında madde sıvıdan buhara dönüştüğünde ısı emilimi yoluyla söndürür. Ayrıca FM200 yanma reaksiyon sürecini bozarak yangını bastırır. En önemlisi FM200, yangınları söndürmek için oksijen seviyesini tüketmez ve çevreye zarar vermeden ve insanların güvenliğini koruyarak çalışır.


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page