top of page

Blog Posts

Korkularınızı Aşın ve En Önemli Olanı Yapın

Bir takım korkuların, yaşamaya çağrıldığınız hayatı yaşamanıza engel olmasına asla izin vermeyin, hepsi bu…


Yaşadığımız hayatın birçok ve hatta büyük bölümünü gözden kaçırırken, sahip olmayı dilediğimiz hayat hakkında sık sık hayaller kurarız. Gelecekte sahip olabileceğimiz herhangi bir şeyi takdir etmeden önce, şu anki hayatımızın güzel kısımlarını takdir etmeyi ve şükretmeyi öğrenmeliyiz.


Hayatımızla ne yapmak istediğimizi hayal etmeye çalışmak yerine, şu anda yapmaktan zevk aldığımız şeyleri hesaba katmalıyız. Şu anda hayatınızda sizin için en önemli olan şeyler nelerdir mesela?


Şu bir gerçek ki; daha önce hiç yapmadığımız şeyleri idealize etme eğilimindeyiz. Onları romantikleştiriyoruz esasında. Çünkü onlar hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Halihazırda bildiklerimize, ki zaten aşina olduğunuz şeylere odaklanmalı ve daha fazlasını yapmanın bir yolunu bulmalıyız.


Yaşam tarzınızı ne ölçüde ve nasıl seçmek istiyorsanız seçin, ama onu seçin. Sizin için neyin önemli olduğunu biliyorsunuz ve zamanınızı iyi kullanmanın da ne demek olduğunu biliyorsunuz. Öyleyse, vaktinizi bu şeylere adamak için elinizden gelen her şeyi yapın.


Seçtiğiniz şey zaten sizi çoktan seçmiştir. Çağrısını görmezden gelmeyin sadece. Başarısızlık korkusunun, başarı korkusunun veya başkalarının sizin hakkınızda neler düşüneceği korkusunun, yaşamaya çağrıldığınız hayatı yaşamanıza engel olmasına asla izin vermeyin, hepsi bu…

5 views0 comments

Recent Posts

See All
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page