top of page

Blog Posts

Gelecek Nesillere Daha İyi Bir Dünya Bırakmak

Sadece kendimiz için değil, başkaları için de en iyi olduğunu düşündüğümüz şey ile en takdir edileceğimiz şey arasındaki kavşak noktasını bulmalıyız.Dünyayı daha yaşanabilir ve daha iyi bir yer kılacak şeyler yapmalı ve yaşanmaz kılacak şeylerden kaçınmalıyız. Genellikle kendimiz için en iyi olanı düşünürüz, ancak onun diğer insanlar üzerindeki etkisini hesaba katmayız ve çoğu zaman, sadece bizim değil, dünyanın ihtiyaçlarına hizmet etmenin genellikle bizim için en iyi olan şey olduğunu fark etmeyiz.

Başkaları için yaptığımız iyi şeylerin çoğu bize elbette geri dönecektir. Ve bu her zaman sadece bize ait olduğunu düşündüğümüz şeyleri elde etmeye çalışmaktan çok daha tatmin edicidir. Herkes bizi takdir etmeyecektir tabi. Herkes yaptığımız iyi şeylere ve cömertliğimize karşılık vermez, veremez (veya bazıları bunu yapamaz), ama bazıları bunu yapacaktır elbet.


Başkaları için yaptığımız iyilikler, daha da fazla insana ulaşacak şekilde erdemli bir döngü yaratacaktır. Ve bunu yeterince yapabilirsek, gelecek nesle kendi zamanımızdan çok daha iyi bir dünya bırakabiliriz…


 

Destek olmak için bana bir kahve ısmarlayabilirsiniz :) ve E-Posta Bültenimize de üye olabilirsiniz…

28 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page