top of page

Blog Posts

ChatGPT’ye Google’dan Dişli Rakip: Gemini

Google, en güçlü yapay zeka modelini tanıtarak dikkatleri üzerine çekti. Bu yeni model, Gemini #Ultra, #Pro ve #Nano olmak üzere üç farklı versiyonla piyasaya sürüldü ve ChatGPT'nin liderliğine meydan okuyacak bir teknoloji olarak öne çıkıyor. ChatGPT ile rekabet etmek amacıyla bir yıldan uzun bir süredir yapay zeka alanında çalışmalarını sürdürüyor.

ChatGPT & Google Gemini

Google, bu yarışta bir adım öne geçmek için Google Bard'ın yeni bir sürümünü tanıttı. İngilizce konuşanlar için 170'ten fazla bölge ve ülkede hemen kullanıma sunulan bu güncellenmiş sohbet botu, şirketin yılın başından itibaren geliştirdiği #Gemini adlı yapay zeka teknolojisi ile destekleniyor. Google'ın CEO'su Sundar Pichai, teknolojiyi daha geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi içinde sunmak amacıyla önümüzdeki aylarda Ultra, Pro ve Nano olmak üzere üç farklı versiyonu piyasaya süreceklerini açıkladı.


Google DeepMind'ı yöneten Demis Hassabis, bu modelin daha doğru yanıtlar üretebildiğini ve bazı durumlarda insan muhakemesini taklit etmeye yaklaştığını belirtti. Google, GPT-4'ü bazı önemli alanlarda geride bıraktığını iddia eden kıyaslama testi sonuçlarını da yayınladı. Özellikle bilgisayar kodu üretme ve metin belgelerini özetleme konusunda önceki teknolojilere kıyasla daha üstün olduğu belirtildi.

10 views0 comments

留言


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page