top of page

Blog Posts

Başarının Tanımlanması

Başarı sizin tarafınızdan mı, yoksa başkaları tarafından mı tanımlanıyor. Eğer başkaları tarafından ise, sizin sahip olmadığınız şey ne?

Başarıyı, toplumumuzda nasıl olması gerektiğini varsaydığımız anlamda düşünme eğilimindeyizdir. Fakat toplumumuz her zaman ve her konuda haklı olduğunu söyleyemeyiz, öyle değil mi?


Bir toplumdaki çoğunluğun yanlış tarafta olabileceğine inanmak bizim için zor olsa gerek. Ve yakın çevremizden alay edilerek ya da başarısız görülerek yaşamak bizim açımızdan elbette daha zor. Özellikle bizi en çok kabul etmesini ve yanımızda durmasını beklediklerimiz bizi reddettiği zaman veya bizi daha az düşünüyor ise.


Başarı tamamen öznel veya keyfi olarak tanımlanamaz. Başarısız olabileceğimiz bazı apaçık durumlar söz konusudur. Ancak bunun en çok parayı kimin kazandığı veya kimin en popüler olduğuyla hiçbir ilgisi yok.


Toplumunuzun ön yargılı ya da kabul edegeldiği basma kalıp düşüncelerini ortadan kaldırdığınızda ise, bu her şeyi değiştirir. Başarı, sizin için artık, başkalarının hakkınızda ne düşündüğü ile tanımlanmayacak demektir.


 

Destek olmak için bana bir kahve ısmarlayabilirsiniz :) ve E-Posta Bültenimize de üye olabilirsiniz...

28 views0 comments

Comments


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page