ABB, Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerine ilk dijital dağıtım trafosu "TXpert" ürününü tanıttı

ABB AbilityTM tabanlı trafolar, daha iyi bir şekilde varlık yönetimini kolaylaştırırken güvenilirliği arttırır ve maliyetleri optimize eder.

ABB, 6 Mart 2018'de Dubai Dünya Ticaret Merkezi'ndeki 2018 Ortadoğu Elektrik uluslararası ticaret fuarında Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerine dünyanın ilk dijital dağıtım trafosu "TXpert" ürününü tanıttı.


TXpert başlangıçta 2017'de piyasaya sürülmüştü ve artık ticari olarak Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri içinde satışa satışa sunuldu.


ABB, günümüzdeki gelişen şebekelerin ihtiyaçlarını karşılamak için bir dijital dağıtım trafosu geliştirdi. Birçok yeni ve dağıtım enerji kaynağı daha fazla esneklik gerektirir ve sayısallaştırma (dijitalleştirme) ve otomasyona duyulan gereksinimi daha fazla artırmaktadır.


TXpert dijital dağıtım transformatörü, güvenilirliği en üst düzeye çıkarmak, işletme ve bakım maliyetlerini optimize etmek ve varlığı daha verimli bir şekilde yönetmek için akıllı bir seçenek sunar.


Bu son yenilik, geniş bir müşteri yelpazesi için uygulanabilir veri üretmek için bulut tabanlı sistemi ve buna bağlı cihazları kullanan ABB Ability ™ dijital trafodur. Bu ürün, algılama teknolojisini üretim sürecinde trafoya doğrudan entegre eden türünün ilk örneğidir ve sonuçta daha yüksek doğruluk elde edilmesini sağlar. Aynı zamanda, gerçek zamanlı bilgi ihtiyaçlarına ve daha güvenilir bir dağıtım şebekesine doğrudan destek sağlar.


TXpert'in sensörlerinden toplanan kritik veriler, trafoda depolanır ve analiz edilir ve nasıl çalıştığına dair bilgiler verir. Bu, veri merkezleri gibi araçlara, endüstrilere ve tesislere, trafoların çalışması ve bakımı ile ilgili önemli kararları vermek için hayati bilgiler sunar.


Bu da; maliyet tasarruf avantajları ,bakım planlaması, sistem performansını optimize etme ve planlanan varlık değişimi gibi faaliyetleri destekler.


"Yenilenebilir enerjilerin entegrasyonu ile şebekeler daha karmaşık hale geldi ve gelişmiş bir dağıtım trafosuna artık daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. TXpert dijital dağıtım trafosu, bu değişen endüstriyel gereksinimleri karşılamak için geliştirildi."dedi BEA ve Körfez ülkeleri ABB Genel Müdürü Mostafa AlGuezeri.


"Enerji peyzajımızı dönüştürürken hızlı bir ilerleme kaydeden Orta Doğu pazarına dünyanın ilk dijital dağıtım trafo'sunu sunmakla büyük heyecan duyuyoruz." dedi Mostafa AlGuezeri.


Kaynak: ABB News Center

18 views

Blog Posts

 • Beyaz LinkedIn Simge
 • Beyaz Facebook Simge
 • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Relaxing Sea Sound - Unknow
00:00 / 00:00
Rate websitenot goodnot greatgoodgreatperfectRate website
 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey iTunes Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Grey Instagram Icon
 • Grey Blogger Icon
 • Grey RSS Icon

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

Subscribe for updates!

© Copyright 2023 by Hüseyin GÜZEL

     All Rights Reserved by Technical Library