Elektrik Motorları - Enerji Verimlilik Referans Kılavuzu - CEATI

Updated: Jun 20, 2019


Elektrik motorunun olmadığı bir dünyayı hayal edemiyorum. Bir kuvars saatinde bulunan en küçük motordan, bir gemiye güç sağlayan bir milyon beygir gücüne sahip motora kadar, motorlar birçok farklı uygulamada kullanılmaktadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda motor tipi vardır. Her bir tipin kendine özgü benzersiz özelliklerinin olması, bir motor tipini diğerinden daha iyi bir seçenek haline getirebilir.


Bu kılavuz, gelişmiş motor teknolojileri de dahil olmak üzere, günümüzde var olan büyük elektrik motor tiplerine genel bir bakış sunmaktadır. Amaç okuyucuyu bir motor uzmanına haline getirmekten daha ziyade, enerji verimliliği açısından okuyucuya referans olmaktır. Bu kılavuz hem tecrübesiz hem de deneyimli kullanıcılar için hazırlanmıştır. Bazı motor teorileri, tork ve beygir gücü hesaplanma yöntemleri gibi denklemler ile birlikte sağlanır. Bununla birlikte, okuyucular istedikleri kadar da derinlemesine inceleme fırsatı bulabilirler bu kılavuzda.


Bu kılavuzda yer alan konular arasında temel teori, motor tipleri, uygulamalar ve kontrol ekipmanları bulunmaktadır. Kılavuzda hem doğru akım (DC) hem de alternatif akım (AC) motor tipleri sunulmaktadır. Her birinin özellikleri tipik uygulamalarla birlikte ele alınmaktadır. Bazı motorlar, bazı uygulamalar için kötü seçimler olarak dikkat çekmektedir.


Doğru motor bakımı, uzun vadeli güvenilirlik ve performans sağlamak için gereklidir. Motor verimliliği çok önemlidir ve bu da kılavuzda özellikle vurgulanmaktadır. Yüksek kullanımlı motorlar birçoğunda ömür boyu enerji maliyetleri, sıfır motor satın alma fiyatını aşmaktadır.


Bazı motorların yerine, enerji verimliliği yüksek motorları satın almak, maliyetlerdeki ufak artışlar açısından kolaylıkla daha uygun görülebilir.


Basit bir takım algılama aletlerini kullanarak, okuyucular arızalı bir motoru onarmak yerine, yenisini temin etmenin daha uygun olup olmadığına nasıl karar vereceğini öğrenecek.


Son olarak, motorlarla ilgili en yeni web sitelerinin bağlantıları bu kılavuzun sonuna eklenmiştir.


ELEKTRIK MOTORLARI KILAVUZUNUN TÜRKÇESİNİ BURADAN, İNGİLİZCESİNİ BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ...#elektrikmotorları #ElectricalMachines #enerjiverimliliği #energyefficiency #EnergyEfficiencySolutions #guide #ACmotors #DCmotors

Blog Posts

 • Beyaz LinkedIn Simge
 • Beyaz Facebook Simge
 • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Relaxing Sea Sound - Unknow
00:00 / 00:00
Rate websitenot goodnot greatgoodgreatperfectRate website
 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey iTunes Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Grey Instagram Icon
 • Grey Blogger Icon
 • Grey RSS Icon

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

Subscribe for updates!

© Copyright 2023 by Hüseyin GÜZEL

     All Rights Reserved by Technical Library