top of page

Blog Posts

Özgeçmişini LEGO'ya Dönüştüren Adam

Updated: Nov 23, 2023

Hepimiz iş başvurularında kendi özgeçmişinizin diğer özgeçmişler arasında nasıl göründüğü hayal etmişizdir ya da onların arasından nasıl sıyrılacağını düşünmüşüzdür.Aslında özgeçmişlerin genelde sıradan olduğunu ve hepsinin birbirine benzer olduğu düşündüğümüzde birtakım yaratıcı çözümler bulmak çok da zor değil gibi görünüyor. Bu çözümlerle özgeçmişinizde farklılıklar yaratmanızın rakipleriniz karşısında sizi avantajlı kılması muhtemeldir. Üstelik tasarım, moda gibi yaratıcı bir mesleğiniz varsa özgeçmişinizle birlikte çalışmalarınızı göstermek de mümkündür. İşte tasarımcı ve sanatçı Andy Morris de bu fikirle yola çıkarak özgeçmişini bir LEGO figürüyle zenginleştirmiş.


Yıllarca finans sektöründe çalışan ve bir yandan da çeşitli sanat projeleri organize eden South Wales Üniversitesi tasarım bölümünden mezun olan Andy Morris, iş dünyasına geri dönmeye karar verdiğin özgeçmişini farklı kılmak için bu yaratıcı yöntemi kullanmış.Uzun yıllar boyunca oyuncakları sanatında kullanan sanatçı Andy Morris, tasarım anlayışını ve oyuncaklarla olan deneyimini özgeçmişine taşımak amacıyla kendine de benzeyen bir LEGO figürü yaratmış.


Karakterin bir elinde bilgisayarı, diğer elinde ise özgeçmişi var. Karakterin ambalajı ise özel üretim LEGO figürlerinin ambalajına fazlasıyla benziyor.Bu yaratıcı çalışma dijital dünyada büyük ilgi gördü ve birçok internet sitesinde haber oldu.

 

Destek olmak için bana bir kahve ısmarlayabilirsiniz :) ve E-Posta Bültenimize de üye olabilirsiniz…

42 views0 comments

Comments


  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz Heyecan Simge

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

bottom of page