"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

Relaxing Sea Sound - Unknow
00:00 / 00:00
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey iTunes Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Blogger Icon
  • Grey RSS Icon
Rate websitenot goodnot greatgoodgreatperfectRate website

"Real success delivers you up to a high degree of Allah's floor" Hüseyin Güzel

Subscribe for updates!

© Copyright 2023 by Hüseyin GÜZEL

     Proudly created with Wix.com

Jul 28

Huawei işlemci bağımlılığını bitirmekte kararlı!

0 comments

Huawei ve alt markası Honor amiral gemilerinde ve son yıllarda satışa sunduğu telefonlarında Kirin işlemcileri kullanıyor. Huawei’nin (HiSilicon) geliştirdiği Kirin işlemciler oldukça yüksek performans sunarken, tüm ürünlerde yer almıyor.

 

 

Evet, düşünülenin aksine Huawei’nin MediaTek ve Qualcomm tarafından üretilen işlemcilerden güç alan telefonları bulunuyor. Bu durumu ortadan kaldırmak isteyen Çinli teknoloji devi tüm ürünlerini Kirin işlemciler ile donatmakta kararlı.

 

Huawei işlemci konusunda dışa bağımlılığı bitirmekte kararlı!

 

Huawei’nin hedefi 2019’un ikinci yarısı bittiğinde telefonlarının yüzde 60’lık bölümüne kendi ürettiği işlemcilerin güç vermesi. Teknoloji devinin bu hedefe ulaşıp ulaşamayacağını anlayabilmek için geçtiğimiz yıllara kısaca göz atalım.

 

2018 yılının ikinci yarısında Huawei telefonların sadece yüzde 40’lık bölümüKirin işlemcileri kullanıyordu. 2019 yılının ilk çeyreğinde bu rakam yüzde 45 seviyesine ulaştı. Huawei’nin kurucusu Ren Zhengfei, içerisinde bulunduğumuz yılda yaklaşık 270 milyon telefon sevkiyatı gerçekleştireceklerini belirtmişti.

 

Böylece yüzde 60’lık hedefe ulaşılması bekleniyor. Üst seviye modellerde uzun süredir Kirin işlemciler kullanılmasına rağmen, orta ve düşük seviye cihazların çoğu hala Qualcomm ve MediaTek’in işlemcileri ile karşımıza çıkıyor. Özellikle kısa süre önce tanıtılan işlemcilerden Kirin 810 orta segmenti canlandıracak.

 

Kaynak: Shiftdelete.net / Mehmet Ali Ertunç

...